Megvan a felismerés, hogy csak 2-3 napra utazunk, a poggyászunk mégis majdnem ugyanakkora, mintha egy tíznapos nyaralásra indultunk volna?
Különösen így van ez az őszi-téli időszakban, amikor eleve több és vastagabb ruhára van szükségünk, és még az időjárás is kiszámíthatatlan: csapadékos, sáros és dermesztően hideg időre egyaránt fel kell készülnünk.
Kezdjük a táskák kiválasztásával!
A cuccok mennyiségét „megszorító intézkedésekhez” kiváló keretet nyújt, ha azzal kezdjük a pakolást, hogy kiválasztunk egy kisebb méretű – repülős utazás esetén értelemszerűen kabin méretű – bőröndöt, és mellé maximum egy átvetős táskát vagy kis hátizsákot. Ha hajlamosak lennénk a „túlpakolásra”, a bőrönd mérete hatékonyan meg fogja kötni a kezünket: csomagolás közben időről időre választás elé kerülünk, hogy mi az, ami tényleg kell, és mi az, amit muszáj otthon hagyni, mert egyszerűen nem fér bele a bőröndbe.
Bőrönd vagy utazótáska?
Hogy bőröndöt vagy utazótáskát viszünk, az elsősorban ízlés és stílus kérdése. Van néhány szempont, amit azért érdemes figyelembe venni:
- ha nem autóval utazunk, sokkal komfortosabb a kerekes bőrönd;
- az utazótáska lehetőleg szintén kerekes, húzható legyen;
- a bőrönd elegánsabb benyomást kelt, üzleti útra mindenképp ezt válasszuk;
- a bőröndben kevésbé gyűrődnek a ruhák, praktikusabban lehet benne csomagolni;
- rövid üzleti úthoz jó megoldás a kissé félrevezető nevű gurulós laptoptáska, amely valójában egy mini húzós bőrönd és egy aktatáska ideális kombinációja;
- repülőút esetén jegyvásárláskor győződjünk meg róla, hogy mekkora poggyász vihető fel az utastérbe, kell-e külön poggyászjegy.
A kézi táska/hátizsák
Ezzel a kisebb táskával azért is érdemes számolni, mert
- egyrészt praktikus szolgálatot tesz utazás közben, hiszen ebben mindig kéznél lesz minden szükséges személyes holmink, az irataink és az útra bekészített étel-ital,
- másrészt az ott tartózkodásunk során is tudjuk majd használni jövet-menet.
Már eleve sokat nyerünk azzal, ha ez utóbbi célra nem kell még egy külön táskát cipelni – válasszuk tehát kézi útitáskaként azt a táskát, amely megfelel a kinti céljainknak is, ez akár egy praktikus kialakítású manager táska is lehet.
A ruhák
Egy pár napos útnál a legnehezebb feladatot a ruhatár összelogikázása jelenti: hogyan előzzük meg a kellemetlen helyzeteket, mint egy elázás következményei vagy egy váratlan koktélmeghívás, úgy, hogy mégis minimál szinten maradjon a csomagunk?
Természetesen azt, hogy konkrétan milyen ruhákra lesz szükségünk, elsősorban az úticélunk határozza meg. Alapszabályként azonban érdemes szem előtt tartani, hogy:
- Az a pár darab holmi, amit magunkkal viszünk, egymással színben, stílusban és anyagában jól kombinálható legyen – ez a kulcsa a helytakarékos poggyásznak.
- A napok számához mérten plusz egy darabot tegyünk be: ingből, alsóneműből és zokniból.
- Nadrágból nem feltétlenül kell minden napra másik, de mindenképpen legyen nálunk minimum egy váltás.
- Üzleti út esetén pluszban kell váltás laza öltözet: például farmer, két darab póló.
- Legyen nálunk pulóver vagy zakó.
- A cipőt próbáljuk megoldani azzal a jól megválasztott egy párral, ami a lábunkon lesz – ha ez nem lehetséges, egy könnyű, univerzális jellegű cipőt tegyünk be.
- Tegyünk be egy könnyű pizsamát,
- egy úszónadrágot és
- egy könnyű strandpapucsot (zuhanyzóba, szaunába, úszáshoz is hasznos).
Praktikus tippek:
- alulra kerüljenek a vastagabb, súlyosabb darabok;
- válasszunk műszálat is tartalmazó ruhadarabokat – már a különösen problémás, mert helyigényes pulóverekből is vannak jó minőségűek –, ezek kisebb helyet foglalnak, és nem gyűrődnek annyira;
- az ing gallérja alatt fűzzünk át egy nadrágszíjat, így az nem fog begyűrődni;
- a pólókat és pulóvereket egymásra fektetve egyben rollnizzuk fel úgy, hogy belülre pár zoknigombócot teszünk, így kevésbé gyűrődnek.
Minden egyéb
Míg a ruhatárral azon kell logikázni, hogy hogyan lehet a lehető legpraktikusabbá csökkenteni a poggyász méretét, az egyéb apróságokkal éppen az a nehézség, hogy biztosan semmilyen fontos kellékről ne feledkezzünk el.
Értelemszerűen vegyük számba és pakoljuk be
- az összes szükséges iratot, az útlevéltől az utasbiztosításon át a bankkártyáig, most beleértve az oltási igazolványt is;
- pénzt, valutát;
- az elektromos kütyüket és azok töltőjét, pendrive-ot vagy memóriakártyát;
- könyvet, e-olvasót vagy magazint;
- kézfertőtlenítőt és maszkot;
- könnyű, kicsi esernyőt;
- minden apróságot, ami a kényelmünket szolgálja (nyakpárna, kis nasi).
Ami a neszesszerbe kerül:
- úti méretű tusfürdő, dezodor, általános krém
- fogkefe, fogkrém
- borotválkozáshoz egy minim úti szett
- sebtapasz
- kisolló
- fájdalom- és lázcsillapító.
Szóljon hozzá