Régebben a ’HTB’ egyértelmű rövidítés volt, akárcsak a KMK. A ’Háztartásbeli’ a nemrég letűnt rend nyilvántartása szerint olyan eltartott volt, aki nem járt el dolgozni, otthon gondoskodott a hátországról. A mostani szövegösszefüggésben már inkább arra asszociál, hogy minden háztartásba beférne egy ilyen HTB3550 mozi.
Hogyan tudjon egy házimozi együttes egyszerre lenni technikailag érdekes és főleg vonzó manapság? Folyamatosan ekörül forog a tervezők gondolata és a vásárlók is emiatt fognak valamit megvenni az üzletben.
Kinézet? A Philips HTB3550 mozirendszer hasít a futurisztikus kinézetével. Hol lapos síkidomok felületén siklik a tekintet, hol felfelé futó karcsúság és hamar megáll rajta a szem. Apró fények? A mindent elnyelő feketeségében a központi egység diszkréten mutat ezt-azt a világító kijelzőjén. Európai ízléssel szemlélve visszafogott.
Komfort? Távszabályozója révén minden feladat együltő helyünkben vezérelhető. Csak akkor kell felállni, ha kicseréljük a 3D-képes Blu-ray mozifilm lemezt. A Philips HTB3550 internetezésre is alkalmas, hozzá a távvezérlőn SMS jelleggel használható billentyűzet is van a webes szövegbevitelre. Ha akarjuk, a mögénk szánt hangfalpárt vezetékezés nélkül is megszólaltathatjuk, a Philips a szükséges jeladó beszerzéséhez hozzásegít. Onnantól már csak a filmrendező botlásait kell elszenvednünk a fotelból.
Tudás? Az aktív 3D látványvilág mellé a veszteségmentesen hömpölygő hatcsatornás hangzást is megkapjuk. A Philips HTB3550 a mozi mellett az audio szerelmeseinek a nagyfelbontású és FLAC zenefájlokkal kedveskedik, illetve azokat az otthoni hálózatba kötött számítógépen meg tudja keresni, ha megtanítjuk rá. A kikerülhetetlen MP3 formátumból a legnagyobb mintavételezésűeket is lejátszik, így az eredeti számokat egyharmadánál jobban nem kell tömörítenünk, amit megköszön a zeneminőség.
Rafinéria? Okostelefonunkat csak hozzá kell érinteni a központi egység NFC érzékelőjéhez és máris kihangosítva hallhatjuk telefonon tárolt zenei kedvenceket.
Teljesítmény? A mozirendszer hat hangsugárzója egységesen 166 Watt zenei teljesítményre képes, de egyenként. A mélyláda csak a basszusokra koncentrál 150 Herzig, az ennél magasabb hangokat a duplatölcséres szatellit hangsugárzók fogják át. Összesen kereken ezer Watt düböröghet a nappaliban. Ez nem a falbontáshoz kell, hanem inkább ahhoz, hogy a halkan szóló részeknél is ott legyen a kellő hangdinamika.
Összegzés? A már megszokott otthoni mozi kezet fog a legfrissebb digitális technikával.
Szóljon hozzá